Grudzień 14, 2016 | Motywacja, Trening

OBALAMY MITY NA TEMAT KLUBÓW FITNESS I SIŁOWNI

Chcesz zrobić pierwszy krok w stronę poprawy jakości swojego życia? Prawdziwy sukces i długotrwały efekt osiągniesz dzięki treningowi i zmianie swojego sposobu myślenia. Zacznij od odwiedzenia profesjonalnego klubu fitness. To właśnie tutaj, wbrew wielu utartym mitom, dowiesz się najwięcej o swoim ciele i o tym, jak je zmieniać. Wyzbądź się obaw, lęków i wymówek towarzyszących treningom w siłowni lub klubie fitness. Dzisiaj kończymy z zabobonami i nieprawdziwymi opiniami. Obalamy mity o klubach fitness dla Ciebie tu i teraz, za przykład funkcjonowania tego typu obiektów biorąc Tonezone – pierwszy w Europie fitness multiplex.

MIT 1 – Zarezerwowane dla pięknych i młodych

Obiegowa opinia mówiąca o tym, że treningi w klubie fitness zarezerwowane są dla osób młodych i pięknych, to bzdura! Wszyscy, którzy mogą dziś pochwalić się dobrą kondycją i atrakcyjną sylwetką, musieli na to ciężko zapracować. Jeśli chcesz czuć się lepiej, wyglądać atrakcyjniej i przedłużyć swoje życie, wyjdź z domu i zacznij ćwiczyć! A przede wszystkim porzuć mity o klubach fitness!

Przestań patrzeć na swoje ciało z obecnej perspektywy i spójrz w przyszłość. Oferta kubów fitness, a już na pewno Tonezone fitness multiplex adresowana jest nie tylko do osób wysportowanych, ale również do tych, którzy nie do końca są zadowoleni ze swojego wyglądu i chcą zmiany. Zajęcia w Tonezone dedykujemy różnym grupom wiekowym, a dzięki unikalnemu konceptowi zajęć grupowych prowadzonych przez profesjonalnego trenera personalnego, sesje treningowe są dostosowane do potrzeb osób na różnych poziomach zaawansowania. W najbliższym czasie w Tonezone planujemy wprowadzić m.in. treningi przeznaczone dla osób 50+ oraz zajęcia dla młodych mam, którym zależy na szybkim powrocie do formy.

MIT 2 – To nie jest miejsce dla początkujących

Przecież ja dopiero zaczynam, a klub fitness czy siłownia to miejsce dla atletów. Po cóż mi tak zaawansowane maszyny i nadzór trenera personalnego. Lepiej na początek pójdę na spacer lub rzucę się w wir nowej super diety”. Brzmi znajomo?

Nie daj się złapać w pułapkę obaw, lęków i wymówek towarzyszących treningom na siłowni czy w klubie fitness. Pamiętaj, że wszyscy, którzy mogą dziś pochwalić się dobrą kondycją i atrakcyjną sylwetką, nie doszliby do tego bez regularnych treningów pod okiem ludzi, którzy się na tym znają.

Nie obawiaj się odwiedzić Tonezone – poznasz nasze zasady funkcjonowania i przekonasz się, że u nas może rozwijać się każdy. Przyjdź i poproś o rozmowę z trenerem. To nic nie kosztuje. Wspólnie wyznaczymy Twój cel i zaplanujemy drogę do jego osiągnięcia. Razem z Tobą będziemy trenować w pocie czoła, wzajemnie się motywować i świętować Twoje sukcesy. W ten sposób skutecznie obalimy mity o klubach fitness, w które wierzyłaś.

MIT 3 – Kobietom mogą urosnąć ogromne mięśnie

Boisz się, że stracisz swoją kobiecość? Treningi o wysokiej intensywności nawet w połączeniu z prawidłowo dobraną dietą nie są w stanie spowodować u Ciebie efektu atletycznej sylwetki. Twój kobiecy układ hormonalny nie produkuje takich ilości testosteronu, które mogłyby wywołać tak duży przyrost mięśni. Chyba, że będziesz wspomagać się sterydami anabolicznymi. Tego jednak Ci nie polecamy.

Uff… możesz spokojnie realizować dalej swój plan osiągnięcia idealnego wyglądu. Mity o klubach fitness istnieją tylko w Twojej wyobraźni. Gwarantujemy Ci, że pokochasz regularne treningi w Tonezone, bo zapewnią Ci one szczupłe i jędrne ciało, zadbają o Twoją odporność i poprawią ogólną sprawność fizyczną. A przecież uwielbiasz czuć się sexi, prawda?

MIT 4 – Mężczyźni mogą utracić sprawność fizyczną

Pewnie i Ty słyszałeś stwierdzenie, że ćwicząc na siłowni musisz trenować holistycznie, czyli kompleksowo, wszystkie grupy mięśniowe, bo w przeciwnym razie grozi Ci utrata sprawności fizycznej. Jest w tym tylko część prawdy. Zaszkodzić możesz sobie zapominając o poprawności wykonywanych ćwiczeń, pomijając stretching czy unikając sesji aerobowych. W Tonezone prowadzimy zajęcia, które zawierają wszystkie niezbędne elementy decydujące o poprawności i komplementarności treningu. Wykwalifikowani trenerzy nie tylko czuwają nad przebiegiem zajęć, lecz także kontrolują sposób wykonywania ćwiczeń przez każdego uczestnika treningu, co zapewnia poprawność ich wykonywania, szybsze efekty oraz minimalizuje prawdopodobieństwo urazów. Nie musisz się więc obawiać, że chcąc udoskonalić swoje ciało, tak naprawdę mu zaszkodzisz. Trening zawierający wszystkie elementy ćwiczeń sprawnościowych poprawi wygląd Twojej sylwetki oraz, co istotne, nie tylko nie spowoduje utraty sprawności, ale zdecydowanie ją udoskonali.

MIT 5 – Zostanę negatywnie oceniona/y

Nie wiesz jak korzystać z maszyn na siłowni?  Stresujesz się, że zostaniesz źle oceniona, czy nawet wyśmiana przez innych? To typowy sposób myślenia osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, ale zupełnie nie znajdujący odzwierciedlenia w realiach profesjonalnych siłowni i klubów fitness! Pamiętaj, że każdy, kto trenuje, stał kiedyś przed tym samym wyzwaniem, przed którym Ty stajesz dzisiaj. Dlatego, wbrew powszechnym opiniom, ludzie w miejscach dedykowanych aktywności fizycznej nie mają skłonności do negatywnego oceniania innych. Pamiętaj, że cały team Tonezone fitness multiplex jest do Twojej dyspozycji. Pełne wsparcie gwarantujemy Ci na każdym z etapów Twojej metamorfozy. Masz problem z obsługą sprzętu? Nie wiesz, czy prawidłowo wykonujesz dane ćwiczenie? Zastanawiasz się, które zajęcia wybrać? Nie obawiaj się pytać – jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc. Pamiętaj, Twój cel jest również naszym celem!

MIT 6 – Trenując, mogę sobie zrobić krzywdę

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że każdy sport jest obciążony ryzykiem kontuzji. Urazy mogą się przydarzyć każdemu, niekoniecznie nawet podczas uprawiania sportu. Jeżeli w Twojej głowie nadal tkwi niepokój związany z ewentualnymi kontuzjami, to nie musisz się dłużej martwić. Ryzyko nieprzewidzianych wypadków zminimalizujesz poprzez systematyczne uzupełnianie swojej wiedzy (wybierz się na nasze seminaria), poprawne wykonywanie ćwiczeń (podczas treningu personalnego w grupie jesteś pod stałą obserwacją trenera, który skoryguje popełniane przez Ciebie błędy), a także skuteczną rozgrzewkę przed treningiem oraz stretching na jego zakończenie (to stałe elementy naszych zajęć). W Tonezone będziesz czuć się bezpiecznie!

MIT 7 – Treningi są zbyt trudne – nie dam sobie rady

Nic bardziej mylnego! Fakt, że nasi trenerzy i instruktorzy to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami (nawet w You Can Dance), nie oznacza, że wrzucą Cię na głęboką wodę morderczego treningu. Takie myślenie to próba podświadomej obrony Twojego mózgu przed wizją wysiłku fizycznego i nadchodzącą zmianą Twojego stylu życia. Nie daj się i pokonaj samą siebie.

Najpierw spróbuj, a dopiero potem oceń. Kluby fitness oferują zróżnicowaną ofertę treningową, z której z pewnością wybierzesz coś dla siebie. W Tonezone mamy najszerszą ofertę zajęć w Europie, w tym (już od 1 stycznia) prestiżowe zajęcia Total Fitness by Ewa Chodakowska. W podjęciu ostatecznej decyzji oraz ustaleniu częstotliwości treningów pomogą Ci nasi trenerzy. Pamiętaj, że zajęcia prowadzane w profesjonalnym klubie fitness, a szczególnie w Tonezone fitness mulitplex, dostosowane są do indywidualnych możliwości każdego z ćwiczących, dzięki czemu osoby będące na różnym poziomie zaawansowania mogą trenować razem, dzieląc się energią i motywacją. Mity o klubach fitness? Zapomnij o nich! Porzuć wszelkie obawy oraz podstępne wymówki – z nami dasz radę! Gwarantujemy!

 

Odbierz zaproszenie