Grudzień 6, 2016 | Motywacja, Trening

MOTYWACJA DO REGULARNEGO TRENOWANIA. SKĄD JĄ BRAĆ?

Motywacja do regularnego trenowania jest dla Ciebie problemem? Ciągle pojawiają się w Twojej głowie nowe wymówki? Z zapałem zaczynasz trenować, ale wraz z upływem czasu odpuszczasz? Znokautuj swoje negatywne myśli w pięciu krokach!

Krok 1. Wybierz aktywność, która sprawia Ci przyjemność

Kochasz pływać, biegać, tańczyć? Właśnie odkryłaś swój pierwszy klucz do sukcesu treningowego! Zdecyduj się na regularną aktywność fizyczną, która będzie wywoływać uśmiech na Twojej twarzy oraz dawać Ci poczucie satysfakcji. Nic lepiej nie motywuje do działania niż pozytywne emocje. Nie ograniczaj się do ćwiczeń, które preferują Twoi znajomi bądź do przypadkowych aktywności, na które akurat zostały jeszcze wolne miejsca w Twoim klubie. To, że Twoja przyjaciółka uwielbia biegać, a partner jest zapalonym wielbicielem ćwiczeń na siłowni – nie oznacza, że nie możesz mieć własnych upodobań. Znajdź swoją dziedzinę sportu! Nie przejmuj się, nie od razu musisz wiedzieć, co Cię interesuje. Ale nie dowiesz się tego, jeżeli nie będziesz testować poszczególnych aktywności. Poświęć pierwszy miesiąc swojej walki o nowy wygląd na poznanie różnych form ruchu. Pomocne okaże się sporządzenie listy zajęć, w których uczestniczyłaś oraz notowanie Twoich wrażeń. Dzięki takiemu zestawieniu, szybko odkryjesz co daje Ci największy power i wywołuje uśmiech na twarzy!

Krok 2. Wybierz klub w pobliżu miejsca pracy

Zdążyłaś złapać „bakcyla”? Nie zmarnuj tego! Zapisz się szybciutko na zajęcia, na których czujesz moc! Najlepiej wybierz klub znajdujący się w pobliżu. To dodatkowy bodziec, który będzie Cię motywował do treningów. Zamiast po pracy wracać do domu i znowu jechać do klubu fitness – zrealizujesz swój plan z marszu, bez utraty cennego czasu. Nie zdążysz również wpaść w kuszącą otchłań kanapy, a domowe obowiązki nie odwrócą uwagi od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze. Pamiętaj, że w klubie który wybierzesz musi panować przyjazna atmosfera, abyś mogła się czuć swobodnie i chciała do niego wracać. Równie istotna jest fachowa pomoc specjalistów – inspirujący trener to podstawa! Najlepiej już od pierwszych zajęć zaprzyjaźnij się z osobami z grupy – będziesz z ochotą chciała je znowu spotykać. To świetna motywacja!

Krok 3. Wszystko zaplanuj

Dobry plan to podstawa każdego przedsięwzięcia. Dlatego zacznij planować każdy dzień. Zobowiązania zawodowe zestaw z prywatnymi obowiązkami oraz treningami. Rozpoczynając nowy miesiąc, zarezerwuj odpowiednią ilość czasu na regularną aktywność fizyczną. Kierując się Krokiem 2, rozplanuj treningi tak, aby wykonywać je tuż po zakończeniu zajęć zawodowych. Pamiętaj o konsekwencji! Jeżeli w danym dniu masz zaplanowany trening, nie daj się zwieść pokusie. Pilna sprawa znajomej, której sama nie może załatwić, nadgodziny w pracy czy kusząca pogoda – muszą poczekać na inny termin. Teraz liczysz się tylko Ty i Twój trening!

Krok 4. Przygotuj się z wyprzedzeniem

Wprowadź dobre nawyki! Pakowanie torby treningowej poprzedniego dnia pomoże Ci trzymać się jasno wyznaczonego celu. Przygotowując rzeczy do ćwiczeń odpowiednio wcześniej, nie ryzykujesz, że rano zabraknie Ci czasu na ich spakowanie. Zaspałaś? Mąż lub dzieci zajęły łazienkę? Poranny telefon służbowy? Żadnych wymówek! Twoja torba treningowa czeka gotowa w przedpokoju. Tylko nie zapomnij jej ze sobą zabrać 😉

Krok 5. Trenuj w grupie

Niedostateczna motywacja to problem każdego z nas! Nie tylko Ty masz trudności w zachowaniu systematyczności w aktywności fizycznej. Namów swoich przyjaciół lub znajomych z pracy do wspólnych treningów. W grupie łatwiej się zmobilizować do wspólnych ćwiczeń i trudniej się z nich wymigać. I o to właśnie chodzi!

Powodzenia!

Odbierz zaproszenie