Wrzesień 8, 2017 | Dieta, Motywacja, Trening, Zdrowie

Niesamowita metamorfoza Karoliny z programu Tonezone 90 Days to New You

Karolina Szroder, uczestniczka 4. edycji programu metamorfozy Tonezone – 90 DAYS TO NEW YOU, opowiada o tym, jak trafiła do Tonezone, co ją przekonało do wzięcia udziału w programie oraz jak zmieniła się po 90 dniach walki o nową wersję siebie. Oto metamorfoza Karoliny, która za cel obrała sobie powrót do sylwetki sprzed ciąży!

Moja przygoda z Tonezone zaczęła się dość niepozornie. Na spacerze podeszła do mnie dziewczyna i zaproponowała darmowy trening. Stwierdziłam, że czemu nie, w końcu od dłuższego czasu chciałam zacząć ćwiczyć, to skoro okazja sama mnie znalazła, to trzeba skorzystać, i już nie ma wymówek.

Następnego dnia przyszłam na umówiony trening i spotkanie z trenerem. Moją trenerką okazała się Ania Rędzikowska – osoba z niesamowitym uśmiechem, energią i pozytywnym nastawieniem do otoczenia. Opowiedziała mi o koncepcji Tonezone, oprowadziła po siłowni i zachęciła do podjęcia zmiany. Zdecydowałam się na program metamorfozy z kilku względów, ale przede wszystkim przekonała mnie stała opieka trenera, który monitoruje postępy, motywuje do ćwiczenia i służy pomocą ze zmianą diety. Bardzo spodobały mi się jasno określone zasady: dokładnie rozpisany plan treningowy wraz z wyszczególnieniem, na jakie zajęcia mam chodzić, ile razy w tygodniu i w jakiej kolejności. W harmonogramie treningów jest na tyle dużo, że bez problemu można znaleźć odpowiednią godzinę dla siebie. W każdej innej siłowni zawsze miałam dylemat, na jakie zajęcia mogę chodzić – tak by miało to sens i jednocześnie, by nie zrobić sobie krzywdy. Tutaj ten problem nie istniał.

Treningi rozpoczęłam z początkiem maja od – o zgrozo – pomiarów ciała. Wiedziałam, że jest ze mną źle. Ale wiedzieć, a zobaczyć, to dwie różne rzeczy. Ważyłam dokładnie 89,3 kg przy wzroście 175 cm. To o jakieś 20 kg za dużo… Był to dla mnie duży szok, prawie 90 kg… Wiedziałam, że przytyłam, po ciąży i po tym, jak przestałam karmić… 90 kg – aż nie dowierzałam. Ale również bardzo duża motywacja. Wiedziałam, że muszę zrobić wszystko, by to zmienić. I jak się okazało trafiłam w dobre miejsce.

Oczywiście, że nie było łatwo. Przez pierwszy tydzień zakwasy miałam takie, że nie można było mnie dotknąć, bolało nawet, jak ktoś tylko spojrzał. Jak miałam wyjąć moją roczną córeczkę z łóżeczka, to na samą myśl chciało mi się płakać, bo wiedziałam, że to mnie zaboli. Kondycja zerowa, nadwaga utrudniająca każdy ruch i każdy krok. Zajęcia sześć razy w tygodniu, zmiana diety, sporo zmian wprowadzonych nagle. Ale ogromnym plusem była atmosfera panująca w Tonezone – wszyscy, od recepcji poczynając, a na trenerach kończąc, sprawiali, że chciało się ćwiczyć. Ani przez chwilę nie czułam się gorsza, śmieszna czy po prostu nie na miejscu. Czułam motywację i pozytywne wibracje, zarówno od innych uczestników, jak i od załogi klubu. No i oczywiście największego kopa dawały wyniki – po każdym miesiącu były przeprowadzane pomiary – i było coraz lepiej. Czułam się o niebo lepiej i wyglądałam coraz lepiej. To była największa motywacja. Dzięki poprawie kondycji, ćwiczenia mogłam wykonać dokładniej, mocniej, szybciej, co z kolei przekładało się na wyniki, i tak w kółko.

Teraz, po 3 miesiącach walki o moje nowe JA, zgubiłam 11 kg. Oczywiście zmieniłam się fizycznie – jestem o wiele szczuplejsza, wszyscy wokół też to zauważają i nieustannie mnie chwalą. Ale zmieniłam się również psychicznie – nie wstydzę się swojego ciała, nie mam takich kompleksów i jestem pewniejsza siebie. Moja samoocena poszybowała w górę. To daje niesamowitego kopa i chęć, by dalej się zmieniać. Bo wiem, że to nie koniec. Walczę o następne kilogramy i wiem, że mi się uda. Z taką ekipą nie może być inaczej!

Karolina

Spodobała Ci się metamorfoza Karoliny? Marzysz o spektakularnej przemianie? W październiku rusza kolejna edycja programu metamorfozy Tonezone fitness multiplex – 90 Days To New You. Nie czekaj na specjalne okazje – zawalcz o poprawę wyglądu, dobre samopoczucie oraz lepsze zdrowie. Podejmij wyzwanie i dołącz już dziś!

Odbierz zaproszenie