Kwiecień 21, 2017 | Trening

CZY SPINNING TO ZAJĘCIA WYŁĄCZNIE DLA LUDZI O STALOWEJ KONDYCJI?

Przechodząc koło klubu fitness albo przeglądając kanały telewizyjne, musiałeś kiedyś zwrócić uwagę na grupę szaleńców, okupujących salę wypełnioną rowerami stacjonarnymi. Z przerażeniem i fascynacją patrzyłeś na ich morderczy wysiłek, kiedy na komendę trenera wylewali z siebie siódme poty, nie zwalniając tempa przez całe zajęcia. Podziwiałeś bezwarunkową zgodę na katowanie swojego ciała kolejnymi bodźcami, w rytm muzyki, której energia kazała Ci wyobrazić sobie, jak byłoby znaleźć się tam razem z nimi. Nie potrafiłeś zwizualizować sobie siebie na ich miejscu, pedałującego na równi z tymi killerami. To był błąd! Niezależnie od Twojej aktualnej kondycji czy wagi, jeśli wejdziesz do tej sali i wpadniesz w wir wysiłku, gwarantuję – za jakiś czas to Ty będziesz tym killerem, a każdy obserwujący Twoje poczynania z podziwem – Tobą.

Każdy z nas, łącznie ze mną, kiedyś zaczynał swoją drogę na szczyt od pierwszych zajęć, od decyzji dokonania pewnej zmiany w swoim życiu. Wszyscy postanowiliśmy dołączyć do grupy, która nie zostawia nikogo samego, która wspiera się wzajemnie i w której razem kończymy zajęcia na mecie swoich możliwości.

Spinning pozwoli Ci odkryć się na nowo, zredefiniować swoje granice i limity, przesunąć je do miejsca, o którego istnieniu nie miałeś nawet pojęcia. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak wiele satysfakcji i emocji dadzą Ci zajęcia opierające się o pozornie prosty schemat jazdy na rowerze stacjonarnym. Na swoich pierwszym treningu, z pomocą moją albo innego trenera Tonezone, poznasz podstawy i postawisz pierwszy krok na drodze do swojego lepszego Ja. Każde następne, niezwykle męczące zajęcia wzmocnią Twoje ciało i szybko zauważysz, że coś, co wydawało się nieosiągalnym szczytem, teraz jest już tylko niskim pagórkiem. Nigdzie nie doświadczysz siły motywacji grupy tak dosadnie, jak na sali z rowerami. Pragnienie dotrzymania tempa innym i pokonania własnej słabości uświadomi Ci, że dasz radę! Z Tobą zawsze jest trener, który wierzy w Ciebie, czasami nawet bardziej niż Ty sam. To on poprowadzi Cię do sukcesu – dzięki swojemu doświadczeniu wie, na ile Cię stać, kiedy potrzebujesz odpoczynku, a kiedy jeszcze większego obciążenia.

Spinning to nie są zajęcia łatwe – zmęczenie towarzyszyć Ci będzie od pierwszej aż do ostatniej minuty treningu. Każdy z nas daje z siebie wszystko i pomimo tego, że różnimy się od siebie osiągami, walczymy ramię w ramię o swój własny sukces! Nie wahaj się – dołącz do naszej drużyny, wsiądź na rower, daj się ponieść energetycznej muzyce i towarzystwu innych sportowych zapaleńców, a nim się obejrzysz za szybą dostrzeżesz kogoś, kto patrzy na Ciebie z niedowierzaniem i myśli „Chciałbym być taki jak on”.

Odbierz zaproszenie